chaptrel داوطلب عبدالله انتخابات شورای اسلامی

chaptrel: داوطلب عبدالله انتخابات شورای اسلامی داوطلبان انتخابات تایید صلاحیت داوطلبان آمل انتخابات شورای اسلامی

گت بلاگز اقتصادی تعرفه های گمرکی سال 96 فعلا عوض کردن نمی کند ، معنی ندارد کالایی که تولید داخلی دارد وارد شود

رئیس شرکت توسعه تجارت گفت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم ولی باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون تازه در ک

تعرفه های گمرکی سال 96 فعلا عوض کردن نمی کند ، معنی ندارد کالایی که تولید داخلی دارد وارد شود

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، مجتبی خسرو تاج معاون وزیر صنعت در حاشیه نشست خبری امروز شرکت توسعه تجارت گفت: با وجود بی ثباتی در روابط مان با کشورهای دیگر به هر میزان که بتوانیم باید روی پای خود بایستیم و در تولید داخلی به خود کفایی برسیم، در نتیجه تراز تجاری جهت ما اهمیت زیادی دارد.
وی در ادامه افزود: بر اساس صحبت های مقام معظم رهبری در جلوگیری از قاچاق کالاهایی که تولید داخلی را ضعیف می کند، ما نیز در حال ادامه جدی برنامه مدیریت واردات هستیم.

عبارات مهم : تجارت

خسرو تاج تاکید کرد: در هفته گذشته با حضور معاون اول مدیر جمهور، شورای عالی صادرات تشکیل شد که بیشترین تمرکز بر روی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی بود و توصیه مهم دیگری که در این شورا مطرح شد وجود صادرات رقابتی است و این به معنای قیمت رقابتی و کیفیت رقابتی در سطح جهانی است.
معاون وزیر صنعت تاکید کرد: هر واحد تولیدی در کشور اگر در بخش ورود موقت مسئله دارد می تواند به شرکت توسعه تجارت مراجعه کند تا ما شرایط را جهت آنها تسهیل کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعرفه های گمرکی در سال 96 زیاد کردن می یابد، گفت: در سال گذشته طی جلسات متوالی از آبان ماه بررسی تعرفه ها مورد بحث قرار داده شد و در این حوزه چارچوب جدیدی تعریف شد که در آن اکثر تعرفه ها زیاد کردن می یافت ولی از آنجایی که سیاست مهم دولت، کنترل تورم است و زیاد وزرا نیز دلواپس زیاد کردن تورم بودند، تصمیم گرفته شد تا درحال حاضر تعرفه های پارسال اعلام شود.
خسرو تاج همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا واردات کالاهای مشابه تولید داخل دارند همچنان انجام می شود، اظهار داشت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم ولی باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون تازه در کشور است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجارت | صادرات | واردات | اقتصادی | خسرو تاج | تولید داخلی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog